Życie nie zawsze jest tylko przyjemne. Wszyscy miewamy swoje problemy, ale na ogół potrafimy sobie z nimi dobrze radzić, a gdy nie znajdujemy dla nich rozwiązań, po prostu pozostawiamy je z tyłu i się nimi już nie przejmujemy. Gorzej, gdy nasz zły nastrój bierze się z niczego. Mamy wszystko – rodzinę, dobrą pracę i stabilną sytuację finansową, ale z niczego nie potrafimy się już cieszyć. Nawet wakacje nie sprawiają nam żadnej przyjemności, a najprzyjemniejszą czynnością staje się leżenie lub sen. To zdecydowanie może być depresja. Jeżeli więc nie chcemy, by dłużej uprzykrzała nam ona życie, musimy się z nią rozprawić. A zrobimy to częściowo z pomocą diety dopasowanej do problemu.

Od diety zależy to, jak funkcjonuje cały nasz organizm. Wszystkie tkanki i narządy potrzebują bowiem konkretnych substancji odżywczych, by mogły prawidłowo działać. Tak samo jest z układem nerwowym. Jeżeli więc w naszym organizmie zaczyna brakować pewnych substancji, mózg nie jest w stanie wytwarzać hormonów, które regulują nasz nastrój. Najważniejsze z nich to serotonina, dopamina i adrenalina. Wszystkie powinny być utrzymywany na optymalnym poziomie, więc jeśli mamy przypuszczenie, że któregoś z tych hormonów może nam brakować, powinniśmy wykonać sobie badania, aby to po prostu sprawdzić.

Leczenie depresji często uwzględnia też przyjmowanie zwiększonych dawek witamin z grupy B. Wszystkie z nich oddziałują bezpośrednio na układ nerwowy. Witaminy z grupy B wspierają pracę nerwów i zapewniają prawidłowy przepływ impulsów nerwowych. A może nam ich brakować, zwłaszcza jeśli przeszliśmy na dietę wegańską lub wegetariańską. Najlepszymi źródłami witamin z grupy B są bowiem produkty pochodzenia zwierzęco, zwłaszcza podroby (wątróbka) i tłuste mięsa. Jeżeli nie chcemy wracać do jedzenia tych wyrobów, zacznijmy przyjmować suplementy diety. Leczenie depresji zazwyczaj powinno je uwzględniać.

You May Also Like

Skutki cyberprzemocy wśród nastolatków – jak chronić swoje dziecko?

Na młodych internautów czyha wiele zagrożeń. Cyberprzemoc może przybierać różne formy i…

Kilka cennych porad na piękno ust w zimę

Oto garść porad, które sprawią, że twoje usta będą pięknie wyglądać nawet…

Objawy salmonelli

Salmonella to rodzaj bakterii, które wywołują zatrucia pokarmowe. Można się nimi zarazić…

Na czym polega terapia szumów usznych?

Szum uszny to problem złożony i niestety niezwykle trudny w całkowitym wyleczeniu…