Connect with us

Dom i ogród

Piekarnik zaczyny dymić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Możliwe przyczyny

Published

on

kuchnia

Czas przygotować jakieś jedzenie. Wybierasz małe naczynie do podgrzania w piekarniku. Jednak podczas gotowania zauważasz, że urządzenie nie działa jak zwykle. Wydobywa się z niego niezbyt przyjemny zapach i pojawiają się nawet szarawe opary. Co się dzieje? Dlaczego piekarnik zaczyna dymić i wydzielać nieprzyjemny zapach?

W środku zostały resztki jedzenia.

Kiedy Twój piekarnik wydziela drażniący dym, często jest to spowodowane brudem wewnątrz. Kiedy gotujesz jedzenie, naturalnie rozpyla ono cukry i tłuszcze na ścianki. Jeśli piekarnik nie jest czyszczony pomiędzy kolejnymi pieczeniami, elementy, które zostały w nim wcześniej, zwęglają się podczas gotowania nowych potraw, wytwarzając dym i nieprzyjemne zapachy. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić sobie pracę, pamiętaj, aby czyścić piekarnik, gdy jest jeszcze ciepły. Ciepło z piekarnika roztopi brud i ułatwi jego usunięcie.

Uszczelka drzwiczek jest uszkodzona

 Z biegiem lat uszczelka drzwi może ulec zużyciu. Izolacja bloku pieczenia nie jest już zapewniona i dlatego uszczelka nie zapobiega wydostawaniu się dymu z pieca i rozprzestrzenianiu się go w kuchni. Czy zauważyłeś, że Twoja uszczelka (gumowa lub z włókna) jest popękana, postrzępiona, zbyt sucha lub zbyt sztywna? Konieczna będzie jego wymiana.

Problem z termostatem

Termostat pozwala na ustawienie i regulację temperatury wewnątrz piekarnika. Pierwszą możliwością jest to, że nie jest on ustawiony na właściwą temperaturę, co zdarza się dość regularnie. Inną możliwością, która jest nieco bardziej irytująca, jest to, że termostat nie działa już prawidłowo, co powoduje, że piekarnik utrzymuje zbyt wysoką temperaturę. Stan regulowanego termostatu można sprawdzić multimetrem. Usuń złącza podłączone do termostatu (w większości przypadków będziesz musiał zdjąć górny panel, aby uzyskać dostęp do tylnej części panelu sterowania — gdzie znajduje się termostat). Jeśli nie wykazuje oporu, należy rozważyć wymianę termostatu.

Obwód elektryczny piekarnika jest uszkodzony

Niebezpieczny, ale szybko zauważalny przypadek dotyczy bezpośrednio obwodu elektrycznego Twojego piekarnika: w przypadku złego kontaktu, wysokiego napięcia elektrycznego lub zwarcia, z piekarnika wydobywa się czarny dym i silny zapach. W takim przypadku należy natychmiast odłączyć urządzenie od zasilania i wezwać fachowca.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dom i ogród

4 sposoby dodania osobowości do Twojego patio

Published

on

By

Zaktualizuj swój teren zewnętrzny, korzystając z poniższych wskazówek, jak stworzyć zachęcającą przestrzeń zewnętrzną.

Zacznij od funkcjonalnych mebli

Przy składaniu zewnętrznego patio niezbędne są praktyczne i stylowe meble. Poszukaj wikliny z poduszkami odpornymi na blaknięcie, aby uzyskać klasyczną opcję, która przetrwa próbę czasu. Spraw, aby Twoje patio wydawało się większe, definiując dwa różne obszary: jeden do relaksu, a drugi do spożywania posiłków. Wybierz podstawowe elementy do wszechstronnej konfiguracji, takie jak ten wózek barowy, który może służyć jako ekspozycja na rośliny i miejsce do serwowania kolacji.

Dodaj dywanik zewnętrzny

Wprowadź zachęcający klimat do wystroju wnętrza na zewnątrz za pomocą jasnego dywanu na zewnątrz – jest to trwała, wodoodporna opcja, która oferuje dawkę koloru, która zrównoważy neutralne meble. Użyj dywanika zewnętrznego, aby stworzyć oddzielne przestrzenie podczas pracy na otwartej przestrzeni. Tutaj zarysowuje relaksującą przestrzeń życiową na tym rozległym patio na świeżym powietrzu.

Stwórz kolekcję zieleni

Zaprezentuj swoje ulubione rośliny i kwiaty za pomocą uroczego drewnianego wózka barowego lub stojaka na rośliny. Doda bujnej, przytulnej atmosfery do każdej przestrzeni na świeżym powietrzu. Aby uzyskać bardziej opływowy wygląd, trzymaj się zieleni zamiast kwiatów. Kolekcja jest wystarczająco obfita na letnie słońce, a mieszanka ziół ogrodowych doskonale nadaje się do dodawania do świeżych, domowych posiłków.

Wrzuć kolorowe akcenty

Teraz nadszedł czas na wykończenie – wystrój, który podkreśli Twoją osobowość i styl. Kolorowe detale łączą cały styl i można je łatwo zamienić na sezon. Wybierz dwukolorową kolorystykę, która pasuje do naturalnego otoczenia. Od akcentujących poduszek po wazony – zabawny wystrój sprawi, że Twoje patio będzie skoordynowane i połączone.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017