Zakupy spędzają sen z powiek wielu osobom. Jeśli jesteś jedną z nich i zdarza Ci się pomyśleć po zakupach „co tak drogo?” zapoznaj się z kilkoma radami, w jaki sposób ujarzmić nieco zakupowego potwora. Kilka wymienionych poniżej zasad pozwoli nieco spokojniej myśleć o kolejnej wizycie w markecie. Może się okazać, że nawet na zakupach możliwe jest oszczędzanie.

1. Zawsze miej przygotowaną listę zakupów – bardzo prosty i bardzo skuteczny trick. Przygotowanie listy zakupów nie zajmie Ci wiele czasu, a pozwoli uniknąć kupowania zbędnych towarów. Kilkanaście minut pracy może wygenerować nawet kilkadziesiąt złotych oszczędności na dużych zakupach.

2. Nie zabieraj dzieci na zakupy – potrzeby i (niektóre) zachcianki dzieci uwzględnij na liście zakupów, ale do sklepu już ich nie zabieraj. Unikniesz w ten sposób kolejnych próśb o nikomu niepotrzebne rzeczy, które wpadną dziecku w oko, a z których nasze pociechy potem i tak nie korzystają.

3. Rób rzadziej, ale duże zakupy – zamiast odwiedzać codziennie sklep warto zrobić duże zakupy na dłuższy okres (kilka dni). Każda wizyta w sklepie to niestety dodatkowa okazja do wydania pieniędzy na coś, co nie koniecznie musi być nam potrzebne.

4. Zakupy rób na spokojnie – zarezerwuj sobie na zakupy tyle czasu ile potrzebujesz. Sprawdzaj dokładnie listę i bierz z półek wszystko co potrzebne. Unikniesz w ten sposób niedopatrzeń i zaoszczędzisz wizyt w sklepie osiedlowym po drobne braki.

5. Zawsze bierz paragon – nigdy nie zostawiaj go przy kasie. W domu na spokojnie możesz przeanalizować ceny, dzięki czemu łatwiej będzie przewidzieć sumę potrzebną na kolejne zakupy. Analiza paragonu pozwala też stwierdzić czy w jakimś obszarze nie możemy nieco obniżyć wymagań odnośnie towarów na korzyść niższej ceny.

You May Also Like

Wady i zalety pisania bloga

Pisanie bloga to doskonały sposób na wyrażenie swoich myśli i pomysłów, nawiązanie…

Garnitury damskie- idealny wybór nie tylko do pracy

Szykowny garnitur damski z powodzeniem może zastąpić inne kobiece stroje przy wielu…

e-Sukienki.pl – najlepszy wybór na Sukienki Weselne w swiecie e-commerce

W erze zakupów online, gdzie wygoda i różnorodność oferty są na wyciągnięcie…

Studia w Pułtusku – kierunki warte uwagi

Po maturze chcesz dalej rozwijać się, zdobyć nowe wykształcenie bądź kolejny tytuł…