Smaczna i czysta woda prostu z kranu? Filtrowanie przepływowe wody staje się coraz popularniejsze i coraz częściej pojawia się w naszych domach. Czy warto zamontować baterię trójdrożną? Jakie daje korzyści?

Baterie trójdrożne to sprytny sposób na filtrowanie wody. Dzięki nim korzystamy z filtrów tylko wtedy, gdy rzeczywiście tego potrzebujemy. Do zmywania podłóg czy kąpieli z powodzeniem możemy korzystać z użytkowej wody wodociągowej nie eksploatując filtra. Jak to działa?

Bateria trójdrożna – oszczędność pracy filtra

Oszczędne, ekologiczne, wygodne – tak w skrócie można opisać korzystanie z baterii trójdrożnej i filtrów przepływowych.

Bateria trójdrożna pozwala na podłączenie filtra i powstanie dwóch niezależnych obiegów – jednego do ciepłej i zimnej wody, a drugiego do wody filtrowanej. Dostęp do wody filtrowanej uruchamiany jest wygodnie za pomocą oddzielnego kurka, a woda przefiltrowana (dostarczana osobnym kanałem) nie miesza się z wodociągową. Ten sprytny sposób pozwala na korzystanie z filtra tylko wtedy, gdy faktycznie tego potrzebujemy! Baterię trójdzielną i filtry znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe/.

Filtrowanie przepływowe i za pomocą dzbanka z filtrem. Czym się różnią?

Filtrowanie wody, za pomocą dzbanka z filtrem czy filtrów przepływowych, daje wiele korzyści – dla naszego portfela, zdrowia, wygody i środowiska naturalnego. Korzystanie z baterii trójdrożnej i dzbanka różnią się jednak od siebie pod kilkoma względami.

Dzięki filtracji przepływowej mamy dostęp do czystej wody prosto z kranu. To sprawia, że możemy nie tylko używać jej do picia czy przygotowywania potraw i napojów, ale także mycia surowych warzyw i owoców, zmywania naczyń a nawet – gdy zamontujemy ją w łazience – mycia twarzy, ponieważ woda przefiltrowana korzystnie wpływa na cerę.

Czysta i zdrowa woda bez plastiku i wydawania pieniędzy!

Filtrowanie wody pozwala także sporo zaoszczędzić. Ceny wody butelkowanej, mineralnej czy źródlanej, różnią się w zależności od pojemności, ale zazwyczaj jest to wydatek rzędu 2-3 zł. Tymczasem, by odpowiednio nawadniać organizm należy pić oko. 1,5 – 2 litrów wody dziennie. W przypadku czteroosobowej rodziny jest to więc spory wydatek w ujęciu miesięcznym czy rocznym – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że litr wody z kranu kosztuje niecały… grosz!

Nie mniej ważna jest ochrona środowiska. Plastik należy do najbardziej szkodliwych i trudnych w utylizacji materiałów, a w środowisku potrzebuje na rozłożenie kilkuset lat. Na wyprodukowanie butelki z plastiku potrzeba też kilka litrów wody.

Filtrowanie wody jest więc doskonałym pomysłem nie tylko na realne oszczędności, ale stanowi także realny wkład w ochronę planety dla przyszłych pokoleń.

You May Also Like

Jaką lampę stojącą wybrać do salonu?

Zastanawiasz się, jak urozmaicić swój salon? Zamiast kupować kolejne dekoracje i stylowe…

Dlaczego warto wybrać rolety podtynkowe?

Rolety zewnętrzne zapewniają doskonałą ochronę termiczną. Latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu, z kolei…

Czym wyprać dywan w domu?

Pianka do prania dywanów – jak stosować? Dywany potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego…

Czym cechują się tarasy drewniane i deski tarasowe w Krakowie?

Tarasy drewniane z pewnością cieszą się dużym uznaniem w wielu miejscach. Takie…