Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się produkty “bio”. Jednak nie każdy wie, co to tak naprawdę oznacza, ponieważ wiele osób decyduje się na zakup owych produktów, ze względu panującą modę. Co więc zyskujemy nabywając żywność z etykietą “BIO”? Pewność, że została ona wyprodukowana bez użycia sztucznych nawozów, antybiotyków, pestycydów, barwników, sztucznych konserwantów, chemicznych środków ochrony roślin czy glutaminianów.

Nieustannie markety oraz sklepy internetowe poszerzają swoją ofertę o produkty bio i eko. Są też miejsca stacjonarne i internetowe, gdzie nie uświadczmy innej żywności. Jest to pewnego rodzaju trend, ale pozytywny. Bardzo zyskuje na nim nasze zdrowie, więc korzystajmy z niego jak najwięcej i jak najdłużej.

Na co najbardziej zwrócić uwagę w sklepie bio?

Tak naprawdę wiele produktów zasługuje na poświęcenie uwagi. Mleko, warzywa, owoce i wiele wiele innych, jednak dziś wyróżnimy coś nie aż tak popularnego – otręby pszenne. Spotkaliście je zapewne w formie dodatków do płatków śniadaniowych i jogurtów, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. W kuchni mogą posłużyć, jako m.in zagęszczacz do farszów, dodatek do pieczywa czy też dań obiadowych.

Otręby pszenne, jako bogaty składnik diety…

Otręby pszenne korzystnie wpływają na układ pokarmowy i wzmacniają florę bakteryjną. Mówi się również, że mogą stanowić ochronę przed nowotworami. Ich regularne spożywanie, wyreguluje gospodarkę cukrową oraz hormonalną. Ponadto, osoby z wysokim cholesterolem LDL, mogą go skutecznie obniżyć, jedząc właśnie otręby pszenne.

Nie można zapomnieć, że dostarczają do organizmu wielu potrzebnych substancji, takich jak magnez, potas, cynk, witaminy z grupy B, jod, żelazo czy miedź.

Włączenie do diety otrębów pszennych przyniesie więc tylko pozytywne skutki. Warto poszukać ich zaufanego dystrybutora. Może nim być sklep EHO Hillar. W ofercie sklepu znajdują się najwyższej jakości produkty ( w tym otręby pszenne ), zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego.

You May Also Like

Objawy salmonelli

Salmonella to rodzaj bakterii, które wywołują zatrucia pokarmowe. Można się nimi zarazić…

Skutki cyberprzemocy wśród nastolatków – jak chronić swoje dziecko?

Na młodych internautów czyha wiele zagrożeń. Cyberprzemoc może przybierać różne formy i…

Kilka cennych porad na piękno ust w zimę

Oto garść porad, które sprawią, że twoje usta będą pięknie wyglądać nawet…

Drabinki gimnastyczne

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Wpływa na jego…