Używany samochód z salonu – gwarancja plus pełna dokumentacja

Jednym z największych autów zakupu używanego samochodu w salonie jest gwarancja udzielana przez sprzedawcę. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe przypominają, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta, nie stanowi też jej przedłużenia. Sprzedawcy udzielają jej w celu podniesienia atrakcyjności oferty – obejmuje ona naprawę wymienionych w umowie usterek w serwisach współpracujących z danym salonem. Okres obowiązywania gwarancji zależy od różnych czynników, niemniej najczęściej jest to pół roku od daty zakupu pojazdu. Nabywca otrzymuje pełną dokumentację samochodu – zna zatem jego pochodzenie oraz historię serwisową.

Używany samochód z salonu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając salon Hondy lub inny salon specjalizujący się w sprzedaży używanych samochodów, trzeba mieć na względzie kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny i przebieg samochodu, a także ocenić jego wygląd zewnętrzny oraz wnętrze. Trzeba też bezwzględnie wyeliminować wady techniczne wynikające z poważniejszych stłuczek czy wypadków – najlepiej rzecz jasna nabyć bezwypadkowy egzemplarz. Dość ważnym kryterium wyboru używanego samochodu z salonu jest dostępność części. Warto stawiać na popularne marki i modele, ponieważ w tym przypadku nie będzie kłopotów z zaopatrzeniem się w oryginalne komponenty lub ich zamienniki.

Używany samochód z salonu – czy to się opłaca?

Używany samochód z salonu na pewno opłaca się kupić, jeśli ma nieduży przebieg, a jego stan techniczny nie wzbudza żadnych wątpliwości. Doświadczone salony skrupulatnie sprawdzają wystawiane na sprzedaż pojazdu, więc ryzyko kupienia przysłowiowego kota w worku jest naprawdę małe. Trzeba jednak liczyć się z poniesieniem wyższego wydatku niż przy zakupie samochodu odo osoby prywatnej.

You May Also Like

Leasing używanego auta – co trzeba wiedzieć?

Zakup samochodu na własność nie jedynym sposobem na korzystanie z niego. Istnieją…

Z czego wynika popularność kombajnów marki Bizon w Polsce?

Pomimo dostępu do wielu kombajnów z zagranicy, wciąż sporą popularnością cieszą się…

Pomysł na oryginalny prezent

W poszukiwaniu oryginalnego pomysłu na prezent nie tylko dla mężczyzny, warto zwrócić…

Luksusowe auto na minuty – czy to możliwe?

Luksusowe samochody na brak zainteresowania narzekać nie mogą. Zakup takiego auta na…