Pianka do prania dywanów – jak stosować?

Dywany potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Nie da się też ukryć, że stąpanie bosymi stopami po miękkim, puszystym włosiu to czysta przyjemność. Jednak aby dywan zawsze stanowił ozdobę naszego domu, trzeba o niego odpowiednio dbać, m.in. Regularnie go piorąc. Czy możesz zrobić to samodzielnie w domu bez oddawania dywanu do specjalnych pralni? Oczywiście, że tak! Mamy dla ciebie kilka cennych informacji dotyczących tego, jak wyprać dywan w domu i jakich produktów do tego użyć!

Wybierając piankę do prania dywanów, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo wyczyścić dywan z jej pomocą. Na początku wstrząśnij mocno pojemnikiem z produktem. Tak przygotowaną piankę powinieneś rozpylić równomiernie na dywanie z odległości około 50 centymetrów. Pamiętaj, aby skierować pojemnik dyszą ku dołowi i wcisnąć spust do samego końca. Następnie naniesioną pianę rozprowadź starannie na całej powierzchni dywanu – możesz to zrobić za pomocą kolistych ruchów wykonywanych szczotką lub ściereczką. Teraz powinieneś dać piance czas na działanie – zwykle trwa to od jednej do dwóch godzin. Gdy piana całkowicie wyschnie, musisz tylko odkurzyć dywan i… gotowe!

Szampon do prania dywanów – jak stosować?

Aby wyprać dywan w domu, musisz odpowiednio dobrać szampon do prania spośród licznych opcji dostępnych na rynku. Do tego zadania odpowiedni będzie dowolny szampon do tzw. prania mechanicznego – tylko taki nie będzie wymagał od ciebie posiadania specjalistycznego sprzętu.

Zakupiony produkt należy rozcieńczyć wodą zgodnie z proporcjami podanymi na opakowaniu. Tak przygotowaną mieszankę powinieneś dokładnie wymieszać do momentu, aż ta wyraźnie się spieni. Powstałą pianę nanieś na dywan i dokładnie wyszoruj całą powierzchnię za pomocą szczotki. Po wszystkim pozwól dywanowi dokładnie wyschnąć, a następnie go odkurz. Dywan powinien być jak nowy!

Proszek do prania dywanów – jak stosować?

Proszki do prania dywanów są zgoła odmiennym środkiem czyszczącym. Większość z nich jest dedykowana do specjalnych odkurzaczy piorących, jednak na rynku znajdziesz również takie do prania dywanów w domu bez użycia specjalistycznych maszyn – miej to na uwadze przy wyborze odpowiedniego proszku.

Aby wyprać dywan za pomocą tego produktu, musisz najpierw rozsypać go równomiernie na całej czyszczonej powierzchni, a następnie wprowadzić go między włosie dywanu za pomocą szczotki. Wtarty w dywan proszek będzie potrzebował kilkudziesięciu minut, aby zaczął działać. Po tym czasie należy dokładnie odkurzyć dywan – tym sposobem razem z proszkiem usuniemy z niego niepożądane plamy i zabrudzenia.

Artykuł powstał przy współpracy z https://laboratoriumpanidomu.pl

You May Also Like

4 sposoby dodania osobowości do Twojego patio

Zaktualizuj swój teren zewnętrzny, korzystając z poniższych wskazówek, jak stworzyć zachęcającą przestrzeń…

Rewolucja w Budownictwie: Początki Okien PCV

Współczesne budownictwo jest pełne zaawansowanych rozwiązań, które zwiększają komfort, bezpieczeństwo i efektywność…

Piekarnik zaczyny dymić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Możliwe przyczyny

Czas przygotować jakieś jedzenie. Wybierasz małe naczynie do podgrzania w piekarniku. Jednak…

Puf, fotel, krzesło czy sofa?

Bez względu na to czy zdecydujesz się na sofę, fotel, czy puf,…