Wiele mówi się ostatnio o czytnikach linii papilarnych – jest ku temu oczywiście powód. Okazuje się bowiem, że zostały one nad wyraz spopularyzowane w wielu branżach przemysłu, natomiast po podbiciu nadmienionych sektorów przepuściły szturm na firmy oraz prywatne obiekty mieszkalne.

Co stoi za stale zwiększającym się zainteresowaniem nimi i dlaczego warto byłoby po nie sięgnąć? Tym oto zagadnieniom przyjrzymy się w ramach dzisiejszego artykułu! Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czytniki linii papilarnych już od dawna przestały być czymś tajemniczym i gadżetem rodem z filmów science-fiction. W chwili obecnej wiele osób posiada je w swoich telefonach – to właśnie dzięki nim bez odpowiedniego odcisku palca użytkownik nie uzyska dostępu do zapisanych na urządzeniu danych, co bardzo korzystnie wpływa na utrzymaniu w sekrecie poufnych danych właściciela telefonu w przypadku jego kradzieży czy też zagubienia.

Obecnie czytniki będące elementami systemu biometrycznej kontroli dostępu stosowane są także w budynkach. To właśnie dzięki ich zastosowaniu możliwe jest ograniczenie dostępności poszczególnych części lub też całego obiektu. Jeżeli zainstalujemy taki system przy drzwiach wejściowych, będziemy mogli mieć pewność, że do wnętrza naszego domu lub mieszkania przedostaną się wyłącznie domownicy, których odciski palców zostały zapisane w pamięci. Osoby niepowołane, w tym włamywacze, będą miały niemały problem ze sforsowaniem naszej domowej fortecy, bowiem nie będą w stanie przejść systemu kontroli dostępu, natomiast wyważanie drzwi, nawet przy wykorzystaniu w tym celu wysoce zaawansowanych narzędzi, jest nie tylko czasochłonne, ale i może zaalarmować sąsiadów, którzy to niezwłocznie wezwą policję.

Czytnik linii papilarnych możemy także zastosować w naszym biurze, gdzie umożliwi on dostęp do określonych pomieszczeń obiektu wyłącznie osobom upoważnionym. Do niedawna rozwiązanie takie powszechne było przede wszystkim w bankach czy na lotniskach, ale obecnie coraz częściej trafia pod strzechy przedsiębiorstw, które to pragną zabezpieczyć przed osobami nieupoważnionymi archiwa, bazy danych, serwerownie, sejfy oraz inne pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia lub przedmioty o bardzo wysokiej wartości. W obecnie dostępnych urządzeniach zorientowanych na analizę linii papilarnych zapisać można aż do 150 odcisków, a więc nawet jeżeli jesteśmy właścicielami większego przedsiębiorstwa możemy być pewni, że uda nam się wprowadzić do pamięci wszystkich jego pracowników. System taki pozwoli także zapomnieć o problemie zagubionych kluczy, które to niejednokrotnie mogły przekreślić szanse na przedostanie się do kluczowego pomieszczenia w firmie – obecnie wystarczy tylko i wyłącznie dotknięcie panelu…i już można wejść do jego wnętrza! Uważamy, że będący bohaterem dzisiejszego wpisu czytnik jak najbardziej sprawdzi się zarówno w mieszkaniach prywatnych, firmach, jak i w budynkach użyteczności publicznej, zapewniając podwyższone bezpieczeństwo oraz gwarantując możliwość podzielenia obiektu na strefy ogólnodostępne i o ograniczonym dostępie.

You May Also Like

Stwórz idealne okna dla swojego domu z konfiguratorem okien PCV

Czy marzyłeś kiedyś o idealnych oknach, które będą doskonale pasować do Twojego…

Łóżka kontynentalne – czym się charakteryzują i jakie mają zalety?

Dobrze się wysypiać to podstawa i nie warto z tą teorią kruszyć…

Pompy ciepła – stawiaj na alternatywne źródła ogrzewania

Planując ogrzewanie w domu można decydować się na wiele innowacyjnych źródeł, które…

Sposoby na doświetlenie wnętrza

Światło ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia i komfortu. Niedostateczna ilość światła…