Fitness, sport i rekreacja. Słowa te często używane zamiennie opanowały bez wątpienia szeroki świat współczesnej kultury fizycznej. Dawniej była to kulturystyka, bieganie czy inna nazwa określająca specyficzny kierunek ludzkiej aktywności na polu zmagań z własnym, często niedoskonałym ciałem.

Dziś jest trochę inaczej. Rzadkością jest już konsekwentne wykonywanie wąskiej grupy ćwiczeń skupionej wokół jednego trendu sportowego.

Oblicze współczesnego fitnessu.

Dziś ćwiczenia jako aktywność ukierunkowana na ulepszanie własnego ciała to przede wszystkim elastyczność w układaniu indywidualnego systemu treningu. Często wspartego dietą i w nie mniejszym stopniu odpowiednim przygotowaniem mentalnym.

Współczesny fitness jak już wspomniałem wcześniej propaguje obecnie model bardzo eklektyczny. Różnorodność w obrębie planu to jego podstawa.

Dlaczego warto ćwiczyć wszystko?

W poniedziałek joga, w środę krótki maraton, a w piątek wycisk na siłowni? Dlaczego nie. Zgodnie z zaleceniami ekspertów taki harmonogram treningu fitness przyniesie zaskakujące rezultaty. Rozbuduje nasze mieśnie, wyszczupli sylwetkę ale przde wszystkim zadba o odpowiednią kondycję psychiczną, bo jak dobrze wiemy różnorodność znakomicie wpływa na ogólny stan naszej psychiki. Równie dobrym sposobem a może nawet i lepszym, jest oparcie jednej sesji na trzech, wyżej wymienionych szkołach fitnessu. W ciągu godziny ( mniej/więcej) człowiek ćwiczy jogę, poświęca odrobinę czasu na trening cardio nie zapominając przy tym o ciężarach. Efekt murowany a co więcej, zabawy przy tym bez liku.

You May Also Like

Podbijak do skóry – CraftPoint

Podczas tworzenia projektów kaletniczych występuje wiele etapów, które powtarzają się jak mantra.…

Torebki damskie shopper

Torebki damskie są nie tylko nieodzownym elementem codziennych stylizacji, ale przede wszystkim…

Prezent życia czyli jazda bolidem KTM X-Bow

Kochasz szybką jazdę lub jesteś zapalonym fanem motoryzacji? Od zawsze interesują cię…

Rodzaje dekoltów w sukienkach – jak dobrać je do typu figury?

Każda z nas pragnie wyglądać pięknie, a zwłaszcza na specjalne okazje. Gdy…