Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Wpływa na jego prawidłowy i wszechstronny rozwój. Jak zachęcić dziecko do zabaw ruchowych? Pomocą w osiągnięciu tego celu będzie drabinka gimnastyczna dla dzieci.

Zalety drabinki gimnastycznej dla dzieci

Drabinka gimnastyczna dla dzieci to urządzenie, które zapewni nie tylko psychomotoryczny rozwój dziecka, ale będzie źródłem jego uciechy i przyjemności. Możliwość wykonywania regularnych zajęć ruchowych wpłynie na poprawę ogólnej kondycji dziecka, wzmocni mięśnie, a przy tym przyczyni się do wyrobienia u niego zdrowych i dobrych nawyków spędzania wolnego czasu. Możność wyposażenia drabinki gimnastycznej dla dzieci w dodatkowe akcesoria zabawowe pozwoli na wykonywanie zestawów bardzo różnorodnych ćwiczeń, będzie zachętą i atrakcją dla każdego dziecka.

Niewątpliwą zaletą drabinki są jej konstrukcyjne rozwiązania, pozwalające na mało skomplikowaną instalację i możliwość umiejscowienia jej w różnych punktach pomieszczenia. Istotnym jest również fakt, że zajmuje ona powierzchniowo niewiele miejsca. Jest to poza tym urządzenie bardzo wytrzymałe, gwarantujące bezpieczeństwo, o wysokiej jakości, a przy tym estetycznie wykonane, z możliwością dopasowania go do każdego wnętrza.

Rodzaje drabinek gimnastycznych dla dzieci

Drabinki gimnastyczne dla dzieci różnią się ze względu na rodzaj użytego do ich budowy materiału, oraz pod względem sposobu montażu. Mogą być wykonane z drewna, z metalu, lub z połączenia tych dwóch materiałów. Wykonanie z drewna podkreśla naturalność i nadaje drabince ciepły i przytulny wygląd. Drabinki metalowe są ciekawe kolorystycznie, malowane proszkowo farbą w intensywnych odcieniach. Metalowo-drewniane, o metalowych profilach i drewnianych szczeblach, łączą w sobie cechy naturalności drewna i barw metalowych części.

Ze względów rozwiązań konstrukcyjno-montażowych, drabinki dzieli się na przyścienne oraz rozporowe.

Drabinki przyścienne wymagają montażu z koniecznością wiercenia otworów w ścianach i umocowania ich poprzez wkręty i kołki rozporowe. Niektóre modele drabinek przyściennych posiadają regulowane rękawki umocowań, co ułatwia ich montaż w razie wystąpienia jakiejś przeszkody na ścianie, np. kaloryfer czy wnęka.

Montaż drabinki rozporowej nie wymaga ingerencji w ścianie. Opiera się on na systemie słupków teleskopowych, przy pomocy których drabinka jest maksymalnie rozparta pomiędzy podłogą a sufitem. Istotną zaletą jest możliwość jej wydłużenia, oraz zastosowanie zabezpieczeń niepowodujących uszkodzeń w miejscach oparć drabinki. Drabinka rozporowa nie sprawdzi się jednak w przypadku sufitów podwieszanych, które nie są na tyle stabilne, aby wytrzymały siłę naporu.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci zamontowana w domu to dwa w jednym: aktywność ruchowa poprzez zabawę.

You May Also Like

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten…

Laser frakcyjny — jakie zabiegi możesz dzięki niemu wykonać?

Nie bez powodu lasery kosmetyczne w ostatnim czasie cieszą się niesłabnącą popularnością…

Nowoczesna medycyna estetyczna – jak zabiegi oferowane przez Badent mogą zmienić Twoje życie

Dzięki klinikom takim jak Badent, każdy ma szansę poczuć się lepiej we…

Wielkanocne stylizacje hybrydowe – zainspiruj się!

Wielkanoc już za chwilę, a ty wciąż nie masz pomysłu na świąteczny…