Odpowiednia odzież jest niezbędna do bezpiecznej jazdy motocyklem. Rynkowa oferta w tym zakresie jest obecnie bardzo bogata i zróżnicowana. Z jednej strony daje to ogromne możliwości wyboru, a z drugiej sprawia, że niełatwo jest w tej sprawie podjąć decyzję – zwłaszcza gdy ktoś kupuje swój pierwszy strój na motocykl.

Kask to podstawa!

Eksperci z salonu Honda Plaza przypominają, że kask to jeden z obowiązkowych elementów stroju każdego motocyklisty. Jest to niezbędny nabytek także dla osób, które prowadzą skutery. Honda to doskonały przykład producenta odzieży i kasków dla motocyklistów. Nie zaleca się kupowania używanego kasku, ponieważ jest on już w środku „wyrobiony” – dostosował się do kształtu głowy dotychczasowego właściciela, przez co dla innej osoby może być nieodpowiedni. Kupując nowy kask nabywca ma pewność, że nie uczestniczył on w żadnej stłuczce czy wypadku. Może też precyzyjnie dopasować ten element stroju do własnych preferencji.

Kurtka i spodnie – na miarę konkretnych potrzeb

W przeciwieństwie do kasku w kurtkę i spodnie na motocykl można zaopatrzyć się na rynku wtórnym. Najbardziej opłaca się postawić na modele membraną czy ociepleniem – oczywiście wysokiej jakości. Wskazane jest, aby kurtka miała protektor na plecach. Powinny być to wyroby znanych producentów – bez względu na to, czy są nowe, czy pochodzą z drugiej ręki. Spodnie i kurtka muszą zapewniać swobodę ruchów, nie mogą być zbyt luźne ani za bardzo opinające. Nie warto ryzykować z zakupami przez internet – chyba że ktoś ma już przetestowane konkretne modele kurtek i spodni. Wygoda i funkcjonalność – tym ma się odznaczać wysokogatunkowa odzież motocyklowa. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie można bez problemu się w nią zaopatrzyć. Kupując kurtkę i spodnie, nie wolno zapomnieć o rękawiczkach!

Buty na motocykl – tylko wodoodporne!

Jazda motocyklem w zwykłych butach, które nosi się na co dzień, nie jest mądrym pomysłem z uwagi na to, że łatwo o bolesną kontuzję. Należy nabyć obuwie dedykowane do jazdy motocyklem, najlepiej z ochroną przed deszczem.

You May Also Like

Leasing używanego auta – co trzeba wiedzieć?

Zakup samochodu na własność nie jedynym sposobem na korzystanie z niego. Istnieją…

Czym jest auto detailing i dlaczego warto dbać o swoje auto?

Czym jest auto detailing i dlaczego warto dbać o swoje auto? Z…

Czy warto kupić używany samochód z salonu?

Używany samochód z salonu – gwarancja plus pełna dokumentacja Jednym z największych…

Podstawowe odmiany OFF ROADu

OFF ROAD to nic innego jak emocjonująca jazda po bezdrożach. Odbywa się…