Umieszczanie obrazów na stronie internetowej może być świetnym sposobem na poprawę komfortu użytkownika. Często mogą znacznie wzbogacić treść tekstową strony internetowej, dzieląc pozornie bogatą w tekst stronę internetową na atrakcyjne sekcje treści informacyjnych. Obrazy mogą nie tylko przyczyniać się do pozytywnego doświadczenia użytkownika, ale mają również potencjał, aby przyciągnąć odpowiedni ruch do witryny. Na przykład, jeśli dana osoba chce spędzić wakacje w określonym miejscu, może wyszukać w Google słynne punkty orientacyjne w tym obszarze. W nowoczesnych SERPach obrazy, filmy, wiadomości itp. są bezpośrednio umieszczane na pierwszej stronie wyników. Jeśli więc ktoś prowadzi witrynę biura podróży, na przykład, jeśli obraz z jego strony jest odpowiednio zoptymalizowany, może mieć szansę pojawienia się na pierwszej stronie wyników i ewentualnie wygenerować konwersję. Oczywiście optymalizacja obrazu ma swoje miejsce w strategiach SEO, więc oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swoje obrazy. Sprawdź: Pozycjonowanie Bydgoszcz

Wyszukiwarki nie są w stanie bezpośrednio odczytać obrazów, dlatego tak ważne jest, aby specjaliści ds. optymalizacji w pełni wykorzystywali inne elementy używane przez wyszukiwarki do weryfikacji tego co jest na obrazie. Pierwszym z tych sygnałów jest nazwa pliku. Wyszukiwarki często używają jej do określenia zawartości obrazu, więc nie zaleca się używania niejasnych i nieistotnych nazw plików. Jest to również okazja do umieszczenia tekstu bogatego w słowa kluczowe na stronie internetowej, o ile obraz odpowiada słowu kluczowemu.

Przykładem, który można wykorzystać do zilustrowania, w jaki sposób można używać nazw plików, jest sytuacja, w której witryna sprzedaje określone produkty. Aby zapewnić jak najdokładniejszą optymalizację obrazu, każdy produkt powinien być zapisany pod unikalną nazwą pliku tego produktu, zgodnie z ogólną kategorią, której można by użyć do ogólnego opisania produktu.

Atrybut „Alt” umożliwia opis treści w obrazie w kodzie HTML, który tworzy stronę internetową. Ten opis tekstowy jest prawdopodobnie miejscem, w którym wyszukiwarki uzyskują najwięcej informacji o treści obrazu. Ponownie, jest to kolejna okazja do wykorzystania tekstu bogatego w słowa kluczowe na stronie internetowej.

Te dwa przykłady technik, które można wykorzystać do optymalizacji obrazu, pokazują, w jaki sposób można dodatkowo wzmocnić słowa kluczowe i ogólne tematy semantyczne witryny. Techniki te są szczególnie skuteczne w przypadku wysokiej pozycji w wyszukiwaniu obrazów, które, jak wspomniano powyżej, mogą potencjalnie generować wyższy współczynnik konwersji, jeśli zostaną skutecznie zoptymalizowane.

Inne techniki, które można wykorzystać do optymalizacji obrazów, obejmują podpisy i tekst pogrubiony. Jednak ogólnie uważa się, że nie są one tak ważne jak poprzednie dwie strategie, chociaż ponownie dają możliwość wzmocnienia struktury semantycznej i słów kluczowych witryny.

You May Also Like

Kto może założyć sklep online?

Nie ma dziś osoby, która nie słyszałaby o sklepach internetowych. Dla wielu…

Znaczenie narzędzi marketingowych w promocji miast

Znaczenie narzędzi marketingowych w promocji miast Strategia marketingowa miast obejmuje między innymi…

Cyfrowe Narzędzia Sukcesu: Jak Google Może Wspomóc Lokalne Przedsiębiorstwa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, lokalne przedsiębiorstwa muszą wykorzystać dostępne narzędzia online, aby…

Pozycjonowanie stron jako strategia marketingowa w Twojej firmie

W dzisiejszych czasach skuteczne pozycjonowanie twojej strony, niezależnie czy są to strony…