Stres, intensywny styl życia, ale też niewłaściwa dieta – to wszystko wzmaga potliwość. Cóż, oczywiście każdy człowiek się poci, ale sytuacja się komplikuje, gdy pocenie się jest intensywne. W takim przypadku czas podjąć właściwe działania. Najlepiej udać się do lekarza, który wykluczy podłoże chorobowe. Jeżeli tak się stanie, to czas wprowadzić do życia sposoby, które pozwolą pozbyć się nadmiernej potliwości.

Noś naturalne ubrania i lekkie materiały

Czasami rzeczywiście małe rzeczy mają duże znaczenie i wpływają na codzienny komfort. Nie inaczej jest w przypadku nadmiernej potliwości. Jeżeli i Wy zmagacie się z tym problemem, to czas wprowadzić do życia kilka zmian. Przede wszystkim należy ograniczyć noszenie grubych i ciężkich materiałów. Najlepiej sprawdzą się materiały naturalne takie choćby jak len, bawełna czy jedwab, które pozwalają skórze oddychać, a przy tym jej nie podrażniają i są przewiewne. Zwróćcie też uwagę na bieliznę jaką nosicie. Lepiej zrezygnować z koronek, na rzecz bawełny ekologicznej. Ale to nie wszystko. Warto także zrezygnować z noszenia bardzo obcisłych ubrań, które zwiększają intensywność pocenia się, gdyż blokują termoregulację.

Właściwa pielęgnacja na wagę złota

Nie trzeba od razu zażywać suplementów diety, by zmniejszyć potliwość. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zasady pielęgnacji. Otóż powinnyście zrezygnować z długich, gorących kąpieli, na rzecz częstych, za to krótkich pryszniców w chłodnej wodzie. Choć jak najbardziej wierzymy w body positive, to jednak dla komfortu włosy pod pachami trzeba depilować bądź przynajmniej podcinać. W przeciwnym razie pot będzie się na nich osadzał i dojdzie do rozwoju jeszcze większej ilości drobnoustrojów. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji jest zastosowanie właściwego antyperspirantu. W żadnym wypadku nie wystarczy tylko aplikować pod pachy perfum. Owszem zyskacie ładny zapach, ale nie zyskacie żadnej ochrony przed bakteriami. Najlepiej wybrać antyperspirant damski, który w składzie ma minerały wulkaniczne takie jak mineralite, które łagodzą podrażnienia, ale też zapewniają ochronę przed potem nawet przez 72 godziny. Doskonale sprawdzają się też produkty z tlenkiem magnezu, który skuteczniej wchłania wodę niż talk, a do tego zapewnia ochronę przed bateriami, które znajdują się w pocie. Antyperspirantu należy używać zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętajcie jeszcze o regularnym przemywaniu pach, oczywiście zimną wodą.

Jaka dieta przy nadmiernej potliwości będzie najlepsza?

Zapewne słyszeliście stwierdzenie, że zdrowa dieta to podstawa i to fakt, z którym wręcz trzeba się zgodzić. Rzeczywiście właściwa dieta zmniejsza ryzyko wielu chorób, ale też opóźnia proces starzenia i rzecz jasna może ograniczyć problem nadmiernego pocenia się. Podstawą zdrowej diety są warzywa, których należy spożywać jak najwięcej. Powinny stanowić 75% każdego posiłku. Do tego należy też jeść świeże owoce. Możecie na ich bazie przygotowywać koktajle. Wystarczy tylko ulubione owoce zblendować, a następnie dodać do nich kubek roślinnego jogurtu. W ten sposób zyskujecie smaczny deser czy drugie śniadanie. Z diety natomiast należy wykluczyć ostre przyprawy, które wzmagają potliwość. Niepolecany jest też czosnek czy cebula, których spożycie zwiększa nieprzyjemny zapach potu. Całkowicie należy zrezygnować z palenia papierosów, podobnie jak picia alkoholu. Dzięki temu naprawdę szybko poczujecie różnicę i problem nadmiernej potliwości minie.

You May Also Like

Drabinki gimnastyczne

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Wpływa na jego…

Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać latem?

Wybór zabiegów kosmetycznych odpowiednich na lato. Zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane przez…

Na czym polega terapia szumów usznych?

Szum uszny to problem złożony i niestety niezwykle trudny w całkowitym wyleczeniu…

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten…