Coraz więcej samochodów nie jest już fabrycznie wyposażona w koło zapasowe. Producenci szukając oszczędności, decydują się postawić na tańsze rozwiązanie, którym jest zestaw naprawczy do opon. Składa się on z puszki z aerozolem. Puszka wypełniona jest specjalną pianką. Po jej aplikacji do wnętrza opon – poprzez wentyl, pianka rozlewa się na wewnętrznej powierzchni opony, uszczelniając wszelkiego rodzaju ubytki lub przebicia. Jak widać, zestaw naprawczy do opon wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Czy jednak rzeczywiście? Dzięki temu że tego typu zestawy naprawcze istnieją na rynku od przeszło kilku lat, udało się już poznać ich wszystkie wady i zalety.

Zalety zestawu naprawczego w piance

Minimalna ilość zajmowanego miejsca oraz szybkość i łatwość użycia to najważniejsze zalety tego rozwiązania. Na tym jednak korzyści się kończą. Decydując się na użycie takiego zestawu, należy się przygotować na to, że opona, którą potraktujemy takim specyfikiem do niczego nie będzie już się nadawać. Dlaczego? Pianka bardzo mocno przykleja się do opony i jej usunięcie staje się niemal niemożliwe. Aby pozbyć się pozostałości takiej pianki, często trzeba się wspomagać elektronarzędziami warsztatowymi. Jak widać, koszt naprawy takiej opony z pomocą szybkiego zestawu naprawczego wcale nie jest taka tania. Może zatem warto skorzystać z innego rozwiązania?

Tradycyjny zestaw naprawczy opony – zapas, lewarek i pompka

Wiele osób pozostaje wiernych sprawdzonym, tradycyjnym rozwiązaniom. Do takich można zaliczyć klasyczny zestaw naprawczy w postaci koła zapasowego, lewarka do podniesienia samochodu. Posiadając taki zestaw naprawczy, w ciągu kilku minut można wymienić uszkodzone koło na nowe i dalej kontynuować jazdę. Rozwiązanie to jest znacznie pewniejsze, szczególnie jeśli jesteśmy w dalekiej trasie. Pewnym problemem może oczywiście być ilość miejsca, które taki zestaw naprawczy zabiera. Pełnowymiarowe koło zapasowe może ograniczać ilość miejsca w bagażniku, szczególnie w przypadku samochodów z LPG. Jeżeli jednak podróżujemy najczęściej w pojedynkę lub dwójkę nie powinno to stanowić dla nich dużego problemu. Ile kosztuje taki pełnowymiarowy zestaw naprawczy? Cena może wynosić od 300 do nawet 500 złotych. Naszym zdaniem warto w taki zakup zainwestować. Jeśli chwilowo nie masz na to pieniędzy, sprawdź jak mogą ci pomóc kredyty pozabankowe. Pieniądze, które dzięki nim uzyskasz mogą ci pozwolić na zakup odpowiedniego zestawu naprawczego. Jak otrzymać kredyty pozabankowe? Nie będzie to możliwe jeśli nie złożysz elektronicznego wniosku o kredyt.

You May Also Like

Podstawowe odmiany OFF ROADu

OFF ROAD to nic innego jak emocjonująca jazda po bezdrożach. Odbywa się…

Środki do czyszczenia opon i felg – co się sprawdza?

Pielęgnacja opon i felg jest kluczowa nie tylko dla wyglądu samochodu, ale…

Jak kupować odzież na motocykl?

Odpowiednia odzież jest niezbędna do bezpiecznej jazdy motocyklem. Rynkowa oferta w tym…

Jak znaleźć pomoc drogową w Gdańsku?

Gdańsk to miasto będące stolicą województwa pomorskiego, zaliczające się do grona największych…