Nie bez powodu lasery kosmetyczne w ostatnim czasie cieszą się niesłabnącą popularnością i stają się obowiązkowym wyposażeniem wielu profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej. Dzieje się tak, ponieważ za sprawą swojej skuteczności oraz łatwości w przeprowadzaniu zabiegu okazują się idealnym rozwiązaniem dla skóry w różnym wieku. Ponadto efekty po prawidłowym użyciu lasera często są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie, a z każdą kolejną stają się coraz bardziej zauważalne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na skuteczność zabiegów bardzo duży wpływ ma jakość urządzenia oraz doświadczenie osoby przeprowadzającej taką wizytę. Dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób używać poszczególnych laserów i które z nich sprawdzą się najlepiej w prowadzonym gabinecie.

Laser frakcyjny ablacyjny — czym wyróżnia się jego działanie?

W wielu gabinetach medycyny estetycznej laser frakcyjny jest jednym z tych urządzeń, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pacjentów i jednocześnie zapewniają im uzyskanie bardzo dobrych efektów w stosunkowo krótkim czasie. Szczególnym uznaniem wyróżnia się laser frakcyjny CO2, który świetnie sprawdza się przede wszystkim w zabiegach mających na celu odmłodzenie skóry lub pozbycie się nieestetycznie wyglądających zmian. Warto przy tym wspomnieć, że jeśli chodzi o laser frakcyjny ablacyjny, jego działanie polega w dużej mierze na uszkadzaniu za pomocą wiązki światła fragmentów skóry (stąd nazwa frakcyjny), w wyniku którego dochodzi następnie do ablacji, czyli do odparowania poszczególnych warstw skóry. Dzięki temu po wygojeniu skóra sprawia wrażenie odmłodzonej i świeższej.

Ze względu na swoje właściwości laser frakcyjny bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu rozstępów, wszelkiego rodzaju blizn czy dokuczliwych zmarszczek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to zabieg pozbawiony dyskomfortu, co oznacza, że laser frakcyjny na blizny może powodować u pacjentów niewielki ból przypominający kłucie lub szczypanie. Z tego też powodu niekiedy godnym uwagi rozwiązaniem staje się skorzystanie ze specjalnego żelu znieczulającego, który ułatwi przebieg całego zabiegu. Ponadto niezwykle ważna okazuje się pielęgnacja skóry po wizycie — jako że laser frakcyjny CO2 uszkadza delikatnie skórę, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na profesjonalne kremy przyspieszające gojenie i stanowiące pewnego rodzaju opatrunek.

Po czym poznać godny uwagi laser frakcyjny?

Wbrew pozorom nie każdy laser frakcyjny ablacyjny będzie wyróżniał się równie skutecznym działaniem i łatwością użycia. Bardzo dużo zależy bowiem od wybranego modelu oraz od hurtowni, z której usług skorzystamy. Dlatego też warto zadbać o to, aby zarówno sam laser, jak i jego dystrybutor wyróżniali się pozytywnymi opiniami oraz oferowali najwyższą jakość usług. Godne inwestycji urządzenia można znaleźć między innymi na stronie www.attre.eu/ , która ponadto umożliwia przedsiębiorców zakup sprzętu na raty lub wzięcie go w leasing. Dzięki temu wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej staje się mniejszym wyzwaniem.

You May Also Like

Co warto kupić w sklepie bio

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się produkty “bio”. Jednak nie każdy wie,…

Co zrobić z niechcianym tatuażem – zatuszować czy usunąć?

Tatuaże to bardzo popularna ozdoba ciała. Coraz więcej osób decyduje się na…

Nowoczesna medycyna estetyczna – jak zabiegi oferowane przez Badent mogą zmienić Twoje życie

Dzięki klinikom takim jak Badent, każdy ma szansę poczuć się lepiej we…

Drabinki gimnastyczne

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka. Wpływa na jego…