Zakup samochodu na własność nie jedynym sposobem na korzystanie z niego. Istnieją inne rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę, gdy zakup z różnych względów nie wchodzi w rachubę. Mowa tutaj m.in. o leasingu – dotyczy on nie tylko nowych aut, ale także i używanych.
Leasing aut używanych – co to takiego?
Leasing aut używanych praktycznie nie różni się od leasingu nowych samochodów. Przedmiotem umowy jest po prostu pojazd z drugiej ręki. Różnice widoczne są również w obszarze finansowym – w przypadku pojazdów z drugiej ręki opłata leasingowa jest niższa. Można zatem sporo zaoszczędzić, a przy tym nie stracić na jakości usługi, zyskując dostęp do bezpiecznego i dobrze wyposażonego nowoczesnego samochodu z mocnym silnikiem.
Leasing aut używanych – jaki samochodów wybrać?
Znalezienie odpowiedniego auta to jedna z najważniejszych kwestii, nad jakimi muszą się pochylić osoby planujące wziąć używany samochód w leasing. Ford to przykład marki, którą kierowcy wybierają najchętniej. Leasingodawcy najczęściej udostępniają popularne modele znanych marek – ma to ten plus, że do takich samochodów stosunkowo łatwo dostać części, co przekłada się na koszty serwisowe. Kluczowe znaczenie ma to, aby auto odpowiadało konkretnym potrzebom, a umowa leasingowa nie naruszała płynności domowego budżetu.
Leasing aut używanych – o czym pamiętać?
W opinii klientów salonu Autoplaza leasing używanego samochodu jest wygodnym i oszczędnym sposobem użytkowania auta bez posiadania go na własność. Decydując się na zawarcie tego typu umowy, należy jednak pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba nawiązać współpracę ze sprawdzoną i doświadczoną firmą oferującą atrakcyjne rozwiązania. Okres leasingu auta używanego zależy od paru czynników ze szczególnym wskazaniem na wiek pojazdu. Przeciętny okres leasingu samochodu z rynku wtórnego wynosi 5 lat. Przeważnie leasingowe są pojazdy, które w dniu zawarcia umowy nie liczą więcej niż 4–7 lat. Im starszy samochód, tym trudniej wziąć go w leasing.