Dobrze się wysypiać to podstawa i nie warto z tą teorią kruszyć kopi. Rodzajów łóżek odpowiednich do relaksacyjnego snu jest wiele, ale ostatnimi czasy rośnie coraz bardziej zainteresowanie łóżkami kontynentalnymi. Jeszcze całkiem niedawno powszechne było utożsamianie takich łóżek tylko i wyłącznie z pięciogwiazdkowymi hotelami i drogimi apartamentowcami, synonimem luksusu i wyrafinowania, które są domeną gwiazd ekranu, muzyki czy sportu. Te czasy odchodzą na szczęście powoli do lamusa, a łóżka kontynentalne coraz śmielej wkraczają pod strzechy przeciętnych zjadaczy chleba.

Ten rodzaj łóżka idealnie sprawdza się obecnie w dużych sypialniach, jak i małych pokojach młodzieżowych. Stają się one popularnym wyborem dla każdego, kto szuka wyjątkowych i wysoce funkcjonalnych łóżek, w których wysokie walory estetyczne ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie. Dzięki przystępnej cenie niemal każdy może cieszyć się spaniem na tym luksusowym meblu. Czemu są tak atrakcyjne i co stanowi o ich wyjątkowości?

Przede wszystkim zacznijmy od tego skąd się właściwie wzięła ta dosyć oryginalna nazwa takiego łóżka. Wiąże się to bezpośrednio z ciekawą genezą tego mebelka. Wszystko zaczęło się w Ameryce pionierów, w XIX wieku, kiedy konstruktorzy łóżek zaczęli tworzyć modele, których celem było utrzymanie materaca do spania w odpowiedniej odległości od niehigienicznej podłogi. Razem z ekspansją Europejczyków do Nowego Świata, odkryto ten rodzaj łóżek (ich budowę omówimy dokładniej za moment) i przeszczepiono na grunt europejski. Pierwsza była Skandynawia, a łóżka (nazwane następnie kontynentalnymi) stały się typowym elementem aranżacyjnym wnętrz właśnie w tej części świata.

Przejdźmy teraz do meritum sprawy. Czym zatem wyróżniają się tak naprawdę owe łóżka kontynentalne w porównaniu z konwencjonalnymi? Chodzi tutaj przede wszystkim o samą budowę. O ile zwykłe łóżka skonstruowane są na zasadzie współgrania podstawowych elementów, jakimi są rama i materac, o tyle łóżko kontynentalne to bardziej skomplikowana “architektura”, którą wyróżnia kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze szkieletem ,czy też bazą takiego łóżka jest sprężynowy materac, osadzony na stelażu, najczęściej drewnianym. ów stelaż, zwany także boxspringiem to skrzynia wypełniona sprężynami, dzięki którym materac dopasowuje się wyśmienicie do pozycji śpiącego człowieka i nie zapada się, co bywa często zmorą innych łóżek. Sam materac dodatkowo też zawiera mozaikę sprężynek i amortyzuje osobę spoczywającą na nim. Zwykle jest do tego jeszcze jeden, cieniutki materac na samym wierzchu. Ogólna natomiast zasada jest taka, że stelaż ma się niejako wtapiać w materac, nadając jednocześnie łóżku płynny i harmonijny design.

Łóżko kontynentalne z materacem sprężynowym jest również zauważalnie wyższe niż inne rodzaje łóżek. Ta funkcja nadaje im dostojny wygląd i sprawia, że ​​są wygodniejsze w użyciu, ponieważ znacznie ułatwiają wstawanie. Mają solidną konstrukcję z solidną tapicerowaną podstawą, wysokim, tapicerowanym zagłówkiem i materacem. Koniecznie trzeba jeszcze dodać o zaletach dla naszego zdrowia! Oparty na wysoce sprężystej piance materac jest bardzo wygodny, dopasowuje się do ciała i bezpiecznie podtrzymuje kręgosłup podczas snu. Wpływa tez zbawiennie na nasze ramiona oraz biodra. Materac spoczywa na szeregu listew, a wolna przestrzeń pod nim zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co pomaga utrzymać łóżko w czystości, wolne od pleśni i wilgoci. Kontynentalne łóżka są przy tym zwykle w całości tapicerowane tkaninami, ekoskórą lub skórą naturalną. Zapewnia to bardzo stylowe i nowoczesne wykończenie. Zalety łóżka z materacem sprężynowym w sypialni są zatem niepodważalne!

Chociaż ten rodzaj łóżka nie wydaje się różnić na pierwszy rzut oka od innych, to sednem jest to jak jest skonstruowane. Łóżka kontynantalne dostępne są w różnych rozmiarach, nadają się zarówno do dużych, jak i znacznie mniejszych pomieszczeń. Ich podstawową cechą, o czym mogliśmy się wyżej przekonać, jest zdecydowanie najwyższy komfort, dzięki starannie zaprojektowanej wysokości, zwykle od 60 do 70 cm od podłogi. Wysoki zagłówek to także rozwiązanie na piątkę, ponieważ zapewnia dobre podparcie kręgosłupa w pozycji siedzącej lub półleżącej. Ogólna forma łóżka kontynentalnego z materacem sprężynowym jest bardzo atrakcyjna i estetyczna, w połączeniu z doskonałym wzornictwem i stylizacją oraz wysokiej jakości wykończeniem. Taki mebel z pewnością stanie się wizytówką każdej sypialni. Łózko kontynentalne to łóżko zaprojektowane z prawdziwą pasją do snu i do życia. I nie musisz już wcale zazdrościć gwiazdom odwiedzającym pięciogwiazdkowe hotele…

You May Also Like

Stwórz idealne okna dla swojego domu z konfiguratorem okien PCV

Czy marzyłeś kiedyś o idealnych oknach, które będą doskonale pasować do Twojego…

Lampy do sypialni – poznaj aktualne trendy

Stworzenie funkcjonalnej sypialni to duże wyzwanie. Czy modne rozwiązania są również praktyczne?…

Polski producent mebli giętych – Paged. Ponad 140 lat wspaniałej historii.

Poznaj jednego z najlepszych polskich producentów mebli giętych. Firmę, która z powodzeniem…

Czym cechują się tarasy drewniane i deski tarasowe w Krakowie?

Tarasy drewniane z pewnością cieszą się dużym uznaniem w wielu miejscach. Takie…