Do uszkodzenia szyby samochodowej może dojść z wielu przyczyn. Najczęściej jednak mamy do czynienia z uderzeniem kamienia, który wydobywa się spod kół pojazdu jadącego z naprzeciwka. W wyniku takiego uderzenia powstaje niewielki odprysk, który jednak zaburza widoczność kierowcy, a dodatkowo może doprowadzić do dalszego pękania szyby.

Samodzielna naprawa szyby samochodowej

W takiej sytuacji warto zastanowić się jak przywrócić szybę do idealnego stanu. Możemy oczywiście wymienić ją, niemniej wiąże się to z dużymi kosztami. Dlatego też coraz częściej wybieraną opcją jest naprawa szyby samochodowej. Jest znacznie tańsza, a jednocześnie daje doskonałe efekty. Obecnie możemy zdecydować się na naprawę szyby samochodowej w profesjonalnym serwisie lub też przeprowadzić ją samodzielnie. Które z tych rozwiązań jest lepsze i dlaczego? Przekonajmy się.

W sieci znajdziemy obecnie szeroki wybór produktów i zestawów, które mają umożliwić nam samodzielne naprawienie szyby samochodowej. W ich skład wchodzą specjalne preparaty, kleje lub żywice, niejednokrotnie również akcesoria takie jak przyssawki, ściągaczki czy polerki. Wybór takiego rozwiązania wydaje się być atrakcyjną propozycją.

Naprawa szyby samochodowej nie powinna przecież być trudna, a ceny zestawów wynoszą zazwyczaj około kilkadziesiąt złotych. Doświadczenie pokazuje jednak, że samodzielna naprawa szyby samochodowej to zły pomysł. Przede wszystkim nie wiemy jakiego środka używamy i czy będzie miał on odpowiednie właściwości. Nie mamy również możliwości ocenienia, czy dane uszkodzenie tak naprawdę da się naprawić.

To jednak nie wszystko. Naprawa szyby samochodowej na własną rękę najczęściej nie zapobiega dalszemu jej pękaniu, przez co mimo naszych działań uszkodzenie może się powiększyć. Wynika to chociażby z faktu, że nie jesteśmy w stanie oczyścić odprysku tak dokładnie jak robią profesjonaliści. A to właśnie od tego zależy trwałość i estetyka wypełnienia ubytku szyby.

Naprawa szyby samochodowej w serwisie

Drugą możliwością, z której możemy skorzystać, jest naprawa szyby w profesjonalnym serwisie. Polega ona na dokładnym oczyszczeniu miejsca odprysku, nałożeniu specjalnego kompozytu zwanego również żywicą, utwardzeniu go za pomocą promieniowania UV oraz dokładnym wypolerowaniu.

Skorzystanie z profesjonalnej naprawy szyby w samochodzie jest lepszym pomysłem, niż samodzielne próby. Przede wszystkim mamy w tym przypadku do czynienia z wykwalifikowanymi i doświadczonymi fachowcami, którzy doskonale znają się na swojej pracy i potrafią ocenić, czy dany odprysk można naprawić, czy też bezpieczniej będzie wymienić szybę. Same zaś efekty naprawy szyby samochodowej są niewidoczne, a przy tym trwałe i solidne.

Dzięki naprawie szyba może posłużyć nam przez wiele długich lat. Warto również dodać, że profesjonalne serwisy często oferują możliwość dojechania do klienta, co jest doskonałym rozwiązaniem, gdy do uszkodzenia szyby dojdzie na trasie – zmniejszamy bowiem wówczas ryzyko jej zanieczyszczenia. Sama usługa naprawy szyby samochodowej w serwisie nie jest zaś znacząco wyższa, niż zakup zestawu do samodzielnych prób. Słowem, opłaca się skorzystać z oferty profesjonalistów.

You May Also Like

Pomysł na oryginalny prezent

W poszukiwaniu oryginalnego pomysłu na prezent nie tylko dla mężczyzny, warto zwrócić…

Jaki zestaw naprawczy do opon wybrać?

Coraz więcej samochodów nie jest już fabrycznie wyposażona w koło zapasowe. Producenci…

Czym jest auto detailing i dlaczego warto dbać o swoje auto?

Czym jest auto detailing i dlaczego warto dbać o swoje auto? Z…

Z czego wynika popularność kombajnów marki Bizon w Polsce?

Pomimo dostępu do wielu kombajnów z zagranicy, wciąż sporą popularnością cieszą się…