Piece kominkowe to coraz częstszy element wystroju naszych domów. Wielu osobom zależy na tym, by ich salon był przytulnym miejscem pełnym niepowtarzalnego klimatu. To właśnie zapewnia nam rozpalony kominek. Jego obserwowanie to idealny sposób na odprężenie i uprzyjemnienie czasu spędzonego z rodziną. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem kominka wolnostojącego?
Kominki wolnostojące jesteśmy w stanie dostosować do każdego rodzaju wnętrza – mogą mieć różny kształt, zarówno kanciasty, jak i owalny. W zależności od wykorzystanego materiału mogą być wykonane z wysokogatunkowej stali w nowoczesnym stylu pasującym do współczesnych przestrzeni. Można też kupić tradycyjną żeliwną kozę czy wolnostojący piec kaflowy – wówczas bardziej będą pasowały do tradycyjnego wnętrza. Niezależnie od stylu, obecność kominka dodaje pomieszczeniom elegancji i stylu. Któż z nas nie marzy o spędzeniu wigilii w gronie najbliższych właśnie przy rozpalonym kominku? Nieprzypadkowo świąteczne kartki pocztowe mają w tle kominek i piękną choinkę. Co najistotniejsze to fakt, że marzenie to jesteśmy w stanie w łatwy sposób urealnić!
Kominek wolnostojący – ekologicznie i stylowo
Na zalety kominka nie składa się tylko wygląd. To przede wszystkim bezpieczne urządzenia spełniające wyśrubowane normy dotyczące choćby emisji spalin. Warto podkreślić, że odpowiednie spalanie drewna sprawia, że kominki są ekologicznym źródłem ogrzewania. Na rynku istnieje też spory wybór kominków tradycyjnych, ale to właśnie kominki wolnostojące wiodą prym. Przede wszystkim kominek wolnostojący łatwiej zamontować, nie trzeba robić dużego remontu by wbudować w ścianę wkład kominkowy. Kominek wolnostojący potrzebuje tylko dopływu świeżego powietrza oraz możliwości odprowadzania spalin. Dzięki temu możemy ustawić go w różnych częściach pomieszczenia. Z racji tego, że zajmuje relatywnie mniej miejsca niż tradycyjne kominki narożne czy tradycyjne wkłady kominkowe, można go wstawić także do mniejszych pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że kubatura pomieszczenia powinna być zgodna z obowiązującymi przepisami.
Sposób na oszczędność w okresie przejściowym – kominek wolnostojący
Istnieje również możliwość zainstalowania kominka wolnostojącego z tzw. płaszczem wodnym, co przy mniejszym metrażu domu może okazać się wystarczającym źródłem ogrzewania w okresie przejściowym. Jesienią i wiosną temperatury są na tyle wysokie, że włączanie głównego źródła ogrzewania jest po prostu nieopłacalne. W tym momencie kominek sprawdzi się idealnie i pomoże nam dogrzać nasze cztery kąty bez zbędnego wydawania pieniędzy. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na moc pieca kominkowego. Warto przy tym posiłkować się doświadczeniem profesjonalnych firm, które zajmują się tą tematyką od lat. Z pewnością pomogą nam dobrać odpowiednią moc i kształt kominka, zajmą się montażem i jego uruchomieniem. My zaś ze spokojem będziemy mogli cieszyć się własnym paleniskiem w salonie i delektować gorącą herbatą przy uspokajających płomykach. Wkłady kominkowe różnego rodzaju i profesjonalne doradztwo znajdziesz na stronie www.defrohome.pl .