Podczas tworzenia projektów kaletniczych występuje wiele etapów, które powtarzają się jak mantra. Żeby dobrze przygotować skórę do tworzenia projektu, a następnie szycia należy przestrzegać kilku reguł i wykonywać niektóre czynności powtarzając je perfekcyjnie do znudzenia. Jednym z bardzo ważnych elementów podczas których kaletnik musi być bardzo precyzyjny jest szycie. Szycie w skórze nie jest jednak tak proste jak w przypadku korzystania z innych materiałów. Wymaga to precyzji i pewnej ręki bowiem skóra jest niekiedy bardzo gruba. Niektóre z narzędzi potrafią wspomóc cały proces szycia skóry. Jednym z nich może być dobrze dobrany podbijak do skóry. Craftpoint to polski sklep posiadający tego typu narzędzia. Wszystkie z nich sprzedawane są z opisem i krótkim instruktarzem znajdującym się na stronie internetowej sklepu.

Szycie skóry i podbijak do skóry CraftPoint – idealne połączenie?

Szycie skóry to bardzo skomplikowany proces, który należy wykonywać bardzo skrupulatnie – krok po kroku. Przede wszystkim wszystko rozpoczyna się od przygotowania idealnego kawałka skóry o wielkości dostosowanej do własnych potrzeb. Następnie w trakcie przygotowywania skóry trzeba poprowadzić określone nici. Najlepiej to zrobić poprzez wybicie niewielkich otworów w skórze dzięki czemu igła z nicią nie będzie musiała tak mocno przebijać się przez powierzchnię skóry. Ogranicza to ryzyko uszkodzenia nici w trakcie szycia, które może zaprzepaścić całą pracę. Nie ma nic gorszego niż rozchodzące się kawałki nici, które nie tylko pogorszają wygląd pracy, ale również jej trwałość.

Zobacz: pobijak do skóry – CraftPoint

Podczas szycia skóry warto jest używać specjalnych wybijaków. Żłobią one otwory w skórze, przez które przechodzi nić. Jednak aby wyżłobić taki otwór trzeba wyposażyć się w wybijaki i młotek. Podczas uderzania młotka w wybijak bardzo często dochodzi do uszkodzeń wybijaka, a niekiedy zniszczenia skóry. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy warto zaopatrzyć się w podbijak do skóry. Craftpoint poleca tego typu połączenie dzięki czemu cały proces szycia zachodzi z maksymalną wygodą i bezpieczeństwem. Podbijak do skóry kładzie się pomiędzy młotkiem a wybijakiem. Jego zadaniem jest amortyzowanie uderzeń przez co nie niszczy ani narzędzi, ani skóry. Dodatkowo można z powodzeniem używać go w przypadku wybijania stempli.

Podsumowanie

Jak widać podbijak do skóry jest bardzo interesującym narzędziem, które przydaje się w codziennej pracy wielu kaletnikom. Profesjonaliści nie wyobrażają sobie pracy bez podbijaka do skóry. Bardzo dbają o swoje narzędzia nie dopuszczając do ich uszkodzenia – właśnie do takich zadań przeznaczony jest sprawny podbijak, który można znaleźć w sklepie Craftpoint!

You May Also Like

Studia z zarządzania – jeden wydział, kilka specjalizacji

Jaki kierunek gwarantuje dobrze płatną pracę? Na ten temat zdania są podzielone.…

Torebki damskie shopper

Torebki damskie są nie tylko nieodzownym elementem codziennych stylizacji, ale przede wszystkim…

Studia w Pułtusku – kierunki warte uwagi

Po maturze chcesz dalej rozwijać się, zdobyć nowe wykształcenie bądź kolejny tytuł…

5 powodów, dla których warto mieć bodystocking

Lubisz bieliznę erotyczną? Koniecznie skuś się na jej nowoczesną odsłonę. Znane od…