Każda z nas pragnie wyglądać pięknie, a zwłaszcza na specjalne okazje. Gdy zakładamy suknię wieczorową, pragniemy uwydatnić swoje największe atuty i prezentować się kobieco. Bardzo duży wpływ na nasz wygląd ma dekolt, jaki wybierzemy. Poza aktualnymi trendami, należy wziąć pod uwagę typ sylwetki: posturę, wielkość biustu, masywność bioder, długość szyi czy szerokość ramion. Jak wybrać dekolt do typu sylwetki?

Drobna figura – jaki dekolt wybrać?

Dekolt halter to dobra opcja dla pań z niedużym biustem. Suknia wieczorowa lub sukienka na wesele z tym rodzajem dekoltu wspaniale podkreśli smukłe ramiona i długą szyję. Optycznie powiększyć biust może również dekolt typu woda, choć ten nada się również dla pań o pełniejszych kształtach. Idealnym wyborem przy tym typie sylwetki będzie również dekolt zabudowany, którego powinny zdecydowanie unikać panie o figurze w typie jabłka lub te z obfitym biustem.

Figura typu gruszka

Przy większych biodrach ważne jest wyrównanie proporcji ciała. Znakomicie sprawdzi się tutaj dekolt łódka, pomagający zachować proporcję przy masywnych biodrach, a także dekolt kwadratowy lub karo. Pozwolą one optycznie powiększyć górne partie ciała, więc nie poleca się ich dla pań z większym biustem lub szerokimi ramionami. Suknie z tymi rodzajami dekoltu sprawią, że panie o figurze gruszki wspaniale podkreślą atuty swoich pełnych kształtów.

Co dla klepsydry?

Dekolt na plecach będzie wspaniałą opcją, musimy jednak pamiętać o odpowiednim doborze biustonosza. Może być on trójkątny, okrągły, lub prostokątny, a każdy z nich ponętnie wysmukli figurę. Świetnym wyborem będzie wybór sukni wieczorowej z dekoltem w kształcie serca, która wspaniale podkreśli biust. Do klepsydr z dużym biustem pasować będzie również sukienka na wesele z dekoltem kopertowym, doskonale eksponującym wcięcie w talii.

A może coś uniwersalnego?

Dekolt amerykański jest super opcją dla każdego typu sylwetki. Sprawdzi się on zarówno u pań o figurze gruszki, klepsydry lub jabłka, optycznie je wysmuklając, jak i tych drobniejszych, uwydatniając wszystkie ich atuty. Uniwersalnym wyborem będzie również dekolt carmen, zwany też dekoltem hiszpańskim, choć powinny unikać go panie z szerokimi ramionami. Kolejna klasyka to dekolt typu V, który nada się dla każdej z pań. Jest to ponadczasowy wybór nadający uroku każdej sukience na wesele czy sukni wieczorowej.

Wszystkie panie z pewnością znajdą coś dla siebie, ale najważniejsz3 jest, aby dobrze czuć się w wybranej sukience. Rodzaje dekoltu mają za zadanie uwydatnić nasze największe atuty, a w połączeniu z naszym dobrym samopoczuciem stworzą najwspanialszą kreację.

You May Also Like

Dlaczego warto mieć domową siłownię?

Trening siłowy stał się ostatnio jedną z popularniejszych form aktywności fizycznej. Nawet…

Dlaczego warto ćwiczyć rożnorodnie

Fitness, sport i rekreacja. Słowa te często używane zamiennie opanowały bez wątpienia…

Prezent życia czyli jazda bolidem KTM X-Bow

Kochasz szybką jazdę lub jesteś zapalonym fanem motoryzacji? Od zawsze interesują cię…

Rozpoczynamy pisanie bloga, czy to trudne ??

Pisanie bloga może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Może też być trudnym…