Po maturze chcesz dalej rozwijać się, zdobyć nowe wykształcenie bądź kolejny tytuł naukowy? Wybór studiów jest niezwykle ważny nie tylko pod względem uczelni, ale też kierunku. Warto dobrze przemyśleć, gdzie rozpocząć swoją przygodę ze studiami, by w przyszłości nie martwić się o dobrą pracę i sukcesy zawodowe. Coraz więcej przyszłych studentów wybiera studia w Pułtusku. Kierunki dostępne na tamtejszej Wyższej Szkole Humanistycznej mogą być idealne dla osób, które chcą rozwijać się w tematach związanych z historią, pedagogiką czy politologią. Sprawdźmy szczegóły!
Czy po humanistyce jest szansa na dobrą pracę?
Zwykle młodzi ludzie, którzy nie mają umysłu ścisłego i takie przedmioty jak matematyka, fizyka czy chemia sprawiają im trudność, obawiają się o swoją przyszłość. Obecnie zawody związane z przedmiotami humanistycznymi nie są postrzegane jako atrakcyjne. Panuje stereotyp o niskich zarobkach i długotrwałych poszukiwaniach jakichkolwiek ofert pracy.
Okazuje się to jednak fałszywym stereotypem. Po ukończeniu studiów na uczelni o renomie i odbyciu wartościowych praktyk, można znaleźć bez problemu zatrudnienie, a nawet negocjować swoje wynagrodzenie. Aby pracować w zawodzie i robić to, co się lubi, trzeba dokonać dobrego wyboru po zdanej maturze. A opcji jest naprawdę wiele.
Rzeczone studia w Pułtusku oferują pierwszy i drugi stopień studiów. Osoby, które chcą zapisać się na licencjat, mogą wybrać administrację, bezpieczeństwo narodowe, pedagogikę, historię, a dla osób, które nie boją się liczb, także finanse i rachunkowość. Ci, którzy zdecydują się na kolejny etap, czyli magisterkę, mogą kontynuować naukę na kierunkach takich jak historia, politologia oraz pedagogika.
Szeroki wybór specjalności na I i II stopniu
Wiadomo, że wybór kierunku to jedno, ale drugą sprawą jest zapisanie się na specjalizację. W zależności od tego, na jaki kierunek się dostaliśmy, to do wyboru jest zwykle kilka dalszych dróg kształcenia, na których będziemy pogłębiać wiedzę z danego obszaru.
Przykładowo, na pedagogice studenci na I stopniu mają możliwość rozwijać się pod kątem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki opiekuńczej i opieki nad osobami starszymi, edukacji i opieki nad małymi dziećmi albo profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Oczywiście na stopniu II także trzeba wybrać specjalizację. Ogrom wiedzy, który jest przekazywany na studiach, naprawdę ma realny wpływ na nasza pozycję na rynku pracy i konkurencyjność. Dodatkowo Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku pomaga studentom w znalezieniu wartościowych praktyk nastawionych na wykorzystanie teorii w praktyce i realne podniesienie umiejętności studentów, by w przyszłości byli pewni siebie i poprawnie wykonywali swój zawód.
Małe miasto nie oznacza braku możliwości dobrego wykształcenia czy zdobycia dobrze płatnej pracy. Studia w Pułtusku i kierunki dostępne na renomowanej Wyższej Szkole Humanistycznej zapewnią świetne wykształcenie i start dla młodych, ambitnych ludzi, którzy chcieliby osiągnąć sukces – również w branżach niezwiązanych z przedmiotami ścisłymi.