Omega 3 – naturalne dobro dla Twojego mózgu W dzisiejszych czasach, coraz trudniej zadbać nam o dobrze zbilansowaną dietę oraz zdrowy tryb życia z odpowiednią dozą aktywności fizycznej. W związku z tym, wielu z nas nie dostarcza naszemu organizmowi wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, uwielbianych przez nasz mózg. Dlaczego są one tak bardzo ważne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Kwasy Omega – 3 mózg i jego prawidłowe funkcjonowanie

Kwasy Omega – 3 mózg po prostu uwielbia. Mają niezwykle cenne działanie dla naszego całego organizmu. Często nazywane są ochroniarzem mózgu. Dzięki kwasom omega – 3 mózg działa sprawnie, zapobiegamy wystąpieniu depresji, utraty pamięci, gwarantujemy sobie ochronę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi oraz wszelkimi stanami zapalnymi rozsianymi po naszym organizmie. Nic więc dziwnego, że specjaliści biją na alarm o drastycznie niskim dostarczaniu w diecie tak cennych substancji odżywczych.

Dlaczego kwas omega – 3 jest tak ważnym składnikiem?

Według lekarzy oraz naukowców kwasów omega – 3 mózg potrzebuje “od kołyski aż po grób”. Głównym składnikiem odżywczym, który dostarcza do naszego organizmu kwasy tłuszczowe omega – 3 są ryby, orzechy, nasiona oraz warzywa.

Regularne dostarczenie kwasów omega-3 mózg odnotuje w bardzo szybkim tempie. Badania pokazały, że dzięki niemu zwiększa się plastyczność mózgu, zwiększeniu ulega także poziom synaps pomiędzy komórkami nerwowymi, jak również poprawia się łączność między nimi.

CalanOil – poradnik jednoznacznie wskazuję, iż kwas omega – 3 nie jest lekiem. Jest jednak niesamowitym czynnikiem stymulującym nasz mózg do zachowania najwyżej sprawności pomimo upływu lat. Oczywiście w razie takiej choroby jak Alzheimer, regularne dawki kwasu nie będą przynosić poprawy, jednak w przypadku pacjentów z łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych efekty będą już widoczne.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś

Zainwestuj we własną przyszłość, i zacznij regularnie suplementować kwasy tłuszczowe omega 3, a Twój mózg będzie Ci naprawdę wdzięczny. Pomyśl o dalszym życiu, by mogło upływać w zdrowiu i beztrosce.

You May Also Like

Dobry trener personalny

Treningi personalne cieszą się coraz większą popularnością. Klienci doceniają korzyści płynące z…

Wielkanocne stylizacje hybrydowe – zainspiruj się!

Wielkanoc już za chwilę, a ty wciąż nie masz pomysłu na świąteczny…

Wypróbuj kremy anti-age i ciesz się doskonałą cerą

Kremy mające działanie przeciwzmarszczkowe to ważny element codziennej pielęgnacji już nawet po…

Dziwne zachowania u dziecka – co powinno Cię zaniepokoić?

Z dnia na dzień dziecko zaczyna zachowywać się zupełnie inaczej? Nie uśmiecha…