Omega 3 – naturalne dobro dla Twojego mózgu W dzisiejszych czasach, coraz trudniej zadbać nam o dobrze zbilansowaną dietę oraz zdrowy tryb życia z odpowiednią dozą aktywności fizycznej. W związku z tym, wielu z nas nie dostarcza naszemu organizmowi wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, uwielbianych przez nasz mózg. Dlaczego są one tak bardzo ważne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Kwasy Omega – 3 mózg i jego prawidłowe funkcjonowanie

Kwasy Omega – 3 mózg po prostu uwielbia. Mają niezwykle cenne działanie dla naszego całego organizmu. Często nazywane są ochroniarzem mózgu. Dzięki kwasom omega – 3 mózg działa sprawnie, zapobiegamy wystąpieniu depresji, utraty pamięci, gwarantujemy sobie ochronę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi oraz wszelkimi stanami zapalnymi rozsianymi po naszym organizmie. Nic więc dziwnego, że specjaliści biją na alarm o drastycznie niskim dostarczaniu w diecie tak cennych substancji odżywczych.

Dlaczego kwas omega – 3 jest tak ważnym składnikiem?

Według lekarzy oraz naukowców kwasów omega – 3 mózg potrzebuje “od kołyski aż po grób”. Głównym składnikiem odżywczym, który dostarcza do naszego organizmu kwasy tłuszczowe omega – 3 są ryby, orzechy, nasiona oraz warzywa.

Regularne dostarczenie kwasów omega-3 mózg odnotuje w bardzo szybkim tempie. Badania pokazały, że dzięki niemu zwiększa się plastyczność mózgu, zwiększeniu ulega także poziom synaps pomiędzy komórkami nerwowymi, jak również poprawia się łączność między nimi.

CalanOil – poradnik jednoznacznie wskazuję, iż kwas omega – 3 nie jest lekiem. Jest jednak niesamowitym czynnikiem stymulującym nasz mózg do zachowania najwyżej sprawności pomimo upływu lat. Oczywiście w razie takiej choroby jak Alzheimer, regularne dawki kwasu nie będą przynosić poprawy, jednak w przypadku pacjentów z łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych efekty będą już widoczne.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś

Zainwestuj we własną przyszłość, i zacznij regularnie suplementować kwasy tłuszczowe omega 3, a Twój mózg będzie Ci naprawdę wdzięczny. Pomyśl o dalszym życiu, by mogło upływać w zdrowiu i beztrosce.

You May Also Like

Wypróbuj kremy anti-age i ciesz się doskonałą cerą

Kremy mające działanie przeciwzmarszczkowe to ważny element codziennej pielęgnacji już nawet po…

Dieta na depresję

Życie nie zawsze jest tylko przyjemne. Wszyscy miewamy swoje problemy, ale na…

Wielkanocne stylizacje hybrydowe – zainspiruj się!

Wielkanoc już za chwilę, a ty wciąż nie masz pomysłu na świąteczny…

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten…