Pomimo dostępu do wielu kombajnów z zagranicy, wciąż sporą popularnością cieszą się maszyny marki Bizon. Ich produkcja zakończyła się niemal 20 lat temu, ale nadal można spotkać je na wielu polskich polach. Wynika to nie tylko z wyjątkowej wytrzymałości i niskiej awaryjności, ale również wydajnych silników i łatwego dostępu do części zamiennych. Przekonaj się, jakie są inne powody tak dużej popularności wśród użytkowników kombajnów Bizon.

Uniwersalność i dostęp do części zamiennych

Kombajny Bizon znane są ze swojej uniwersalności. Nadają się do zbioru różnego rodzaju zbóż i roślin nasiennych, takich jak m.in. żyto, pszenica, kukurydza, rzepak, słonecznik. Stanowią doskonałą alternatywę dla droższych zagranicznych maszyn. Nie dziwi więc fakt, że rolnicy tak chętnie decydują się na tańszą i używaną opcję z Polski. Maszyny Fabryk Maszyn Żniwnych z Płocka są popularne również za granicą. Bizon był już eksportowany m.in. do Białorusi, Danii, Finlandii, Hiszpanii, a nawet do Ameryki Północnej i Południowej.

Dużą zaletą kombajnów Bizon jest dostęp do tanich zamienników, które obecnie z łatwością można zamówić w internetowych sklepach rolniczych. Dorównują one jakościowo oryginalnym komponentom, przy czym można je nabyć w znacznie niższych cenach. Warto jednak podkreślić, że do poważnych usterek czy awarii dochodzi stosunkowo rzadko. Bizony cechują się naprawdę długą żywotnością, a ich silniki są wyjątkowo wytrzymałe. Inne części i podzespoły, np. tłumiki, rozpylacze czy przeguby, bez większego problemu można zamówić w internetowym sklepie rolniczym.

Możliwość zakupu wielu różnych modeli

Co prawda Fabryka Maszyn Żniwnych zakończyła produkcję Bizonów już w 2004 roku, ale dalej rozwinięty jest rynek maszyn używanych. Popularny jest zwłaszcza kombajn Bizon Z058, dostępny w wersji niebieskiej i pomarańczowej. Może służyć do zbiorów kukurydzy, słonecznika oraz rzepaku. Dużą popularnością cieszy się też Bizon Z020, często nazywany Zagonem. Warto zwrócić uwagę na jego niezawodny system chłodzenia oraz dużą szerokość roboczą zespołu żniwnego. Maszyny z tej serii doczekały się wielu mniej lub bardziej popularnych następców. Na pewno warto wyróżnić jeszcze takie modele jak Bizon Z055, Z056, Z057 oraz Z058. Cechują się one dużym dostępem do części zamiennych oraz niezawodnymi silnikami.

Przewagą względem kombajnów z zagranicy

Kombajn Bizon posiada jedną zasadniczą przewagę nad modelami z zagranicy, którą jest niska cena. Co prawda produkcja tych maszyn zakończyła się przez niespełnienie niektórych norm europejskich, ale nadal można je legalnie używać. Rolnicy niekoniecznie są zainteresowani sprowadzeniem drogich kombajnów z zagranicy. Nie przeszkadza im wcale trochę mniejsza powierzchnia dla operatora oraz wyższa częstotliwość drgań czy hałas. Odrobinę wyższy komfort nie jest wart aż takich pieniędzy. Niewątpliwie znaczenie ma też dużo lepszy dostęp do części zamiennych. W przypadku niektórych modeli zagranicznych trzeba sprowadzać komponenty z zachodnich sklepów, co jest nie tylko problematyczne, ale i kosztowne. To kolejny argument, który przemawia za wyborem kombajnu marki Bizon.

You May Also Like

Jak kupować odzież na motocykl?

Odpowiednia odzież jest niezbędna do bezpiecznej jazdy motocyklem. Rynkowa oferta w tym…

Jak ułatwić sobie parkowanie w miastach?

Kłopoty z parkowaniem – codzienność w dużych miastach Intensywny ruch i zakorkowane…

Pióra do wycieraczek – kompedium wiedzy

Sprawnie działające wycieraczki są niezwykle ważne dla naszego bezpieczeństwa. Tymczasem większość z…

Leasing używanego auta – co trzeba wiedzieć?

Zakup samochodu na własność nie jedynym sposobem na korzystanie z niego. Istnieją…