Wybór zabiegów kosmetycznych odpowiednich na lato.

Zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane przez cały rok, także latem. Istnieje mylne przekonanie, że ze względu na intensywne słońce powinniśmy unikać zabiegów właśnie w tej porze roku. Prawdą jest, że ze względu na środki ostrożności i przeciwwskazania lista dostępnych zabiegów kurczy się – jednak nadal jest bogata.

Zatem na co warto zdecydować się latem? Na zabiegi, które nie powodują uwrażliwienia skóry na działanie promieni słonecznych. Gdzie można wykonać takie zabiegi kosmetyczne? Kleopatra – salon kosmetyczny, posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz różnych zabiegów.

Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, nad którym w szczególności warto zastanowić się właśnie latem. Może być wykonywany niezależnie od aktualnej pory roku i jest łagodnym zabiegiem oczyszczającym. Ponadto jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i stanowi świetne przygotowanie cery do dalszych zabiegów. Wykonuje się go na zwilżonej wcześniej skórze przy użyciu specjalnego urządzenia emitującego fale dźwiękowe. Przy wykorzystaniu ultradźwięków ciecz zmienia się w mikropęcherzyki, które pękając niszczą komórki martwego naskórka oraz zanieczyszczenia i sebum. Kawitacja wpływa korzystnie na ukrwienie i elastyczność skóry, a jej rezultaty widoczne są od razu.

Inną często wybieraną latem opcją jest infuzja tlenowa. Jest to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry przy pomocy czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem składników odżywczych. Wśród dostrzegalnych po zabiegu rezultatów można wymienić wyrównanie kolorytu czy poprawę gładkości i elastyczności.

Potwierdzone badaniami efekty daje mezoterapia, która jest stosunkowo mało inwazyjną metodą pozwalającą na powstrzymanie procesów starzenia się skóry. W ofercie zabiegów większości salonów znajdziesz zarówno mezoterapię igłową, mikroigłową, jak i bezigłową. Mezoterapia igłowa i mikroigłowa polegają na nakłuwaniu skóry cienką igłą w odpowiednich odstępach, a następnie wprowadzeniu do skóry odpowiednio dobranego produktu. Natomiast mezoterapia bezigłowa wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości.

Co kiedy pojawią się wątpliwości?

Jeśli nie masz pewności czy wybrany przez Ciebie zabieg może być wykonywany latem zapytaj zaufaną kosmetyczkę, która pomoże dobrać odpowiedni dla Twoich potrzeb zabieg. Dzięki przeprowadzonemu wywiadowi weźmie pod uwagę ewentualne przeciwwskazania.

Zobacz: salon kosmetyczny Kleopatra w Poznaniu.

You May Also Like

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten…

Skutki cyberprzemocy wśród nastolatków – jak chronić swoje dziecko?

Na młodych internautów czyha wiele zagrożeń. Cyberprzemoc może przybierać różne formy i…

Na czym polega terapia szumów usznych?

Szum uszny to problem złożony i niestety niezwykle trudny w całkowitym wyleczeniu…

Wpływ kwasów omega-3 na mózg

Omega 3 – naturalne dobro dla Twojego mózgu W dzisiejszych czasach, coraz…