Znaczenie narzędzi marketingowych w promocji miast

Strategia marketingowa miast obejmuje między innymi kampanie promocyjne, co wymaga podjęcia współpracy i spójnych działań samorządowców ze specjalistami, gdzie istotnym czynnikiem jest zdefiniowanie celów kampanii, wybranie określonej grupy docelowej odbiorców i stworzenie efektownego i nieschematycznego wizerunku miasta.

Przy organizacji kampanii promocyjnej ważną rolę odgrywa również wykreowanie przemyślanej identyfikacji wizualnej miasta i metod przyciągnięcia określonej grupy odbiorców do wcześniej określonego celu promocji.

Jednym z przykładów takich przedsięwzięć, które zyskały sobie dużą popularność w wielu miastach, stało się wykorzystanie loterii podatkowych, co miało na celu pozyskanie jak największej ilości mieszkańców i zachęcenie ich do płacenia podatku dochodowego w konkretnej miejscowości.

Pod tym względem wiele miast wykazało dużą inicjatywę, gdzie w ramach organizowanych loterii podatkowych przyznawano różnego rodzaju bonusy, udogodnienia w korzystaniu z miejskich atrakcji oraz ułatwienia i obniżki przy korzystaniu z infrastruktury miasta, a dodatkowo przeznaczono na ten cel wysokie nagrody rzeczowe i pieniężne.

Jednym z priorytetowych i szeroko rozpowszechnionym narzędziem marketingowym w promowaniu miast stały się również karty rabatowe, dzięki którym mieszkańcy wielu miast mieli możliwość z korzystania z tańszych przejazdów komunikacją miejską, zakupu towarów po niższej cenie w lokalnych sklepach i korzystanie z tańszych usług, gdzie przy okazji miasta wspierały terytorialną przedsiębiorczość.

Włodarze miast coraz chętniej sięgali również po niestandardowe narzędzia marketingowe, posługując się internetem, instalując pierwszorzędnie zaprojektowane, profesjonalne billboardy, reklamując miasto w środkach komunikacji miejskiej, a czasami nawet uciekając się do promocji miasta za pomocą spotów reklamowych i seriali telewizyjnych.

You May Also Like

Pozycjonowanie stron jako strategia marketingowa w Twojej firmie

W dzisiejszych czasach skuteczne pozycjonowanie twojej strony, niezależnie czy są to strony…

Kto może założyć sklep online?

Nie ma dziś osoby, która nie słyszałaby o sklepach internetowych. Dla wielu…